پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
شکایات و پیشنهادات

 

 شکایات و پیشنهادات

نظرسنجی آنلاین

تابلو اعلانات
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین جلسه کارگروه تخصصی ایجاد صندوق پژوهش و نوآوری استان مرکزی

 

اولین جلسه کارگروه تخصصی به منظور ایجاد صندوق پژوهش وفناوری در استان مرکزی با حضور دکتر مسئولين پارک و مدعوینی از دانشگاه اراک، دانشگاه صنعتی اراک، دانشگاه علوم پزشکی اراک، بانک رفاه کارگران و شرکت شهرکهای صنعتی، ماشین سازی اراک و صنايع آذرآب در روز شنبه مورخ 10 آذرماه 97 در محل پارک سالن جلسات پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر محمد رفیعی، رئیس پارک، ضمن تشریح اهداف پارک و نقش مؤثر و سازنده پارک در اکوسیستم کارآفرینی و فناوری، به آمار اشتغال ایجاد شده و میزان فروش و صادرات فناوری توسط واحدهای فناور مستقر اشاره نمود و خاطر نشان کرد: شرکتهای خصوصی فناور نوپا نقش مهمی را در توسعه اقتصادی بویژه استان مرکزی ایفا میکنند، و به اين جهت توسعه ساز و کارهای حمايتی از اين شرکتها نقش بسزايي در توسعه فعاليتهای اين شرکتها خواهد داشت.

در ادامه دکتر مرتضی غریبی مدیرعامل صندوق فن آفرین سلامت مرکزی به معرفی ساختار و فعالیتهای صندوق های پژوهش و فناوری از قبیل؛ مشاركت در مديريت شركت‌ها و ارزيابي مديريتي، مشارکت در مالکيت شرکت ها به روش خطر پذیر و مديريت حرفه‌اي با توجه به شرکت‌هاي نوپا و انگيزه سودآوري و منابع مالی صندوق پرداختند.

وی افزود: اولویت طرح های تحت حمایت صندوق عبارتند از؛ طرح های فناور آماده تجاری سازی که دارای طرح کسب و کار با توجیهات مالی و اقتصادی و همچنين طرح های زود بازده و آماده ورود به بازار، طرح هایی که نقشه اجرایی و راه کامل دارند، می باشد.

همچنين دکتر محمد کریم الدینی معاون توسعه فناوری پارک به اهمیت مشارکت بخش دولتی نظير پارک، دانشگاه ها و شرکت شهرک های صنعتی به عنوان بخش دولتی تأمين کننده بخشی از آورده مالی صندوق اشاره و ابراز اميدواری کردند با مشارکت مؤثر بخش خصوصی، فعالیت های اجرایی صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی هر چه سريعتر در استان مرکزی در جهت حمايت از شرکتهای دانش بنيان آغاز گردد.

لازم به ذکر است صندوق های پژوهش و فناوری دارای شخصيت حقوقی غیردولتی و استقلال مالی است و با رعایت اساسنامه فعاليت می کنند. از مهمترین موضوعات فعالیت این صندوق عبارت است از؛

ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی به اشخاص حقیقی و حقوقی بصورت یارانه، تسهیلات کوتاه مدت و بلند مدت، پرداخت تمام یا بخشی از سود تسهیلات و جرائم متعلقه و ارائه خدمات ضمانت نامه ای برای اجرای طرح های پژوهشی، فناوری، نوآوری و تجاری سازی نتایج پژوهش ها.

جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی، بانک ها و موسسات اعتباری مجاز و سایر صندوق ها در راستای اهداف و وظایف و اختیارات صندوق.

سرمایه گزاری خطر پذیر در طرح های پژوهشی و فناوری.

مشارکت و سرمایه گذاری در ایجاد، توسعه، راهبری و توانمندسازی شرکت های پژوهشی و فناوری و دانش بنیان.

و...

پایان خبر./

 


١٧:٥٥ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٨٧.استفاده از مطالب سايت پارک علم و فناوری استان مرکزی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پارک علم و فناوری استان مرکزی می باشد

astp.ir - Copyright © 2002-2017- All rights reserved.