پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
شکایات و پیشنهادات

 

 شکایات و پیشنهادات

نظرسنجی آنلاین

تابلو اعلانات
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور 182 شرکت و واحد در پارک علم و فناوری استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، دکتر محمد رفیعی رئیس پارک در جلسه شورای اداری استان مرکزی که همزمان با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان برگزار گرديد، گفت؛ پارک علم و فناوری استان مرکزی در شهريور ماه سال 1381 و بر اساس مصوبه شورای عالی گسترش آموزش عالی، آغاز به فعالیت نموده و به عنوان یکی از پارک های سطح یک کشور محسوب می شود و عضو انجمن بين المللی پارک های علم و فناوری دنيا (IASP) و همچنين انجمن علمی پارک های علم و فناوری آسیا (ASPA) می باشد.

دکتر رفیعی افزود: 182 شرکت و واحد فناور زیر نظر پارک علم و فناوری استان مرکزی فعالیت می کنند که از این تعداد 58 واحد در پارک و 124 واحد نیز در مرکز رشد واحدهای فناوری پذيرفته و مستقر هستند. میزان صادرات شرکت های دانش بنیان استان مرکزی در سال گذشته را 2 میلیون 537 هزار دلار بوده و همچنین گردش مالی این واحدها در سال گذشته 2650 میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: پارک­های علم و فناوری استان مرکزی به عنوان نهادهای ترویج و ترغیب نوآوری، تشویق صنعتی سازی و تضمین توسعه پایدار منطقه­ای معرفی شده است. از این رو پارک های علم و فناوری به طور قابل ملاحظه­ای مورد توجه دولت­­ها در سراسر جهان قرار گرفته­اند. ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و در حال حاضر پارک­های علم و فناوری در سطح کشور راه­اندازی و برنامه­ریزی برای توسعه آنها انجام شده است که پارک علم و فناوری استان مرکزی نيز، از جمله آنهاست.

هدف اصلی پارک علم و فناوری استان مرکزی، افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

ایجاد شرایط لازم و تامین خدمات و حمایت‌های مورد نیاز برای شکل‌گیری و رشد کسب و کارهای دانش‌بنیان ـ کمک به اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری از مهاجرت نخبگان ـ تولید ثروت از علم و تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و همچنين مشارکت و ایفای نقش در توسعه منطقه‌ای و رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان از مهمترين اهداف و مأموريتهای پارک علم و فناوری استان مرکزی می باشد

وی در پایان با اشاره به اينکه مرکز رشد واحدهای فناوری پارک، محيطی مناسب در جهت رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا در قالب شرکتهای فناور تازه تأسیس مي باشد؛ از آمادگی مجموعه پارک و مرکز رشد در پذيرش و استقرار گروههای فناور متشکل از نخبگان و دانش آموختگان دانشگاهی که دارای ايده های فناور می باشند، خبر داد.

پایان پیام


٠٩:٣٣ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٠.استفاده از مطالب سايت پارک علم و فناوری استان مرکزی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پارک علم و فناوری استان مرکزی می باشد

astp.ir - Copyright © 2002-2017- All rights reserved.