پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
شکایات و پیشنهادات

 

 شکایات و پیشنهادات

نظرسنجی آنلاین

تابلو اعلانات
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از پارک علم و فناوری استان مرکزی

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جریان سفر به استان مرکزی و بازدید از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در جمهوری اسلامی ایران در حال پیاده سازی است که اجرای کامل آن می تواند به توسعه مناسبات اقتصادی و صادراتی کشور کمک شایانی کند.

دکتر ستاری افزود: شرکت های دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر بیش از 500 میلیون دلار صادرات دارند که در این راستا برنامه مفصلی در حوزه صادرات شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد. همچنین افزایش ارزش افزوده این شرکت های تا مرز یک میلیارد دلار با جدیت دنبال می شود.

وی ادامه داد: سالانه حدود چهار هزار نفر از نخبگان شرکت های دانش بنیان در راستای این قانون، معاف از خدمت سربازی می شوند. جوانانی که در واحدهای دانش بنیان فعالیت دارند، به دنبال استخدام شغلی نیستند و تنها با تکیه بر داشته های خود و بهره گیری از ظرفیت های بومی و ملی، اقتدار و شکوفایی کشور را دنبال می کنند.

دکتر ستاری با اشاره به پتانسیل های صنعتی استان مرکزی، گفت: شرکتهای دانش بنيان مستقر در پارک علم و فناوری اين استان، دارای توانمندی بسیار بالایی از لحاظ فنی و تکنولوژی بوده و بعضاً محصولات اين شرکتها برای نخستين بار در کشور طراحی و پياده سازی شده اند که می توانند ضمن ارائه در بخش های مختلف صنعت و بازار داخل کشور، دارای پتانسیل بسیار مناسب صادراتی نيز باشند.

پایان پیام./


١٤:١٠ - سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٣    /    تعداد نمایش : ٢٢١.استفاده از مطالب سايت پارک علم و فناوری استان مرکزی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پارک علم و فناوری استان مرکزی می باشد

astp.ir - Copyright © 2002-2017- All rights reserved.