چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
شکایات و پیشنهادات

 

 شکایات و پیشنهادات

نظرسنجی آنلاین

تابلو اعلانات
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه بررسی راهکارهای توسعه پارک علم و فناوری استان مرکزی با حضور استاندار، معاونان استاندار و جمعی از مقامات و مسئولين دانشگاهها و دستگاههای اجرایی استان در محل پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در جلسه ای که با حضور سيدعلی آقازاده، استاندار مرکزی، معاونان استاندار، رؤسای دانشگاه­ها و جمعی از مديران کل استانی در روز يکشنبه مورخ 96/12/20 در محل مجتمع پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار شد، راهکارهای توسعه و جذب حمايت های استانی در جهت تسريع در روند فعاليت­های عمرانی و اجرایی پارک، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای اين جلسه، دکتر محمد رفيعی، رئيس پارک علم و فناوری استان، ضمن بيان جايگاه و رتبه استان مرکزی از منظر توسعه يافتگی در بخشهای مختلف صنعت، آموزش عالی، فناوری اطلاعات و ...، مزيتهای رقابتی و سرمايه گذاری در استان مرکزی بر اساس ضريب مکانی بخش­های مختلف اقتصادی را ارائه نموند و با اشاره به نقش پارک علم و فناوری استان مرکزی در توسعه فناوری و ارتقاء فرهنگ نوآوری و حمايتهای مؤثر از رشد و توسعه شرکتهای فناور، جايگاه پارک علم و فناوری استان مرکزی را به عنوان يکی از پارک­های سطح يک در کشور، حائز اهميت دانست و خواستار همکاری و مساعدت بيشتر مجموعه استان با پارک علم و فناوری شد.

در ادامه اين جلسه مهندس سید علی آقازاده، استاندار استان مرکزی اظهار کرد: پارک علم و فناوری یکی از مجموعه‌های بسیار مجهز از لحاظ امکانات علمی و فناوری است که در زمینی به مساحت 11 هکتار راه اندازی و به بهره برداری کامل خواهد رسيد و ابراز اميدواری نمود که با حمايتهای دولت محترم و همچنين حمايتهای استانی این مجموعه در سال ۹۷ به بهره‌برداری کامل برسد.

وی تصریح کرد؛‌ پارک علم و فناوری استان در سال جاری پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و با افتتاح فاز اول آن در بهمن ماه، شاهد حضور بيشتر شرکتهای دانش بنيان و فناور در پارک خواهيم بود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه عمده مشکلات پارک علم و فناوری در حوزه توسعه عمرانی، مسائل مالی و اعتباری است، گفت؛ با توجه به اینکه در بودجه ۹۷ بسیاری از پروژه‌های ملی، بصورت استانی ديده شده است، می‌توان امیدوار بود سال آتی اعتبارات بهتری در شأن پارک و شرکت‌های دانش بنیان و زیر ساخت‌های علمی و صنعتی در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی و هيأت همراه در ادامه اين جلسه از کارگاه و آزمایشگاه‌های در حال ساخت پارک علم و فناوری و تعدادی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک بازدید به عمل آوردند.


١٥:١٦ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٤.استفاده از مطالب سايت پارک علم و فناوری استان مرکزی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پارک علم و فناوری استان مرکزی می باشد

astp.ir - Copyright © 2002-2017- All rights reserved.